O Nas

W pięknym parku, w strefie klimatycznej rezerwatu przyrody "Struga Dobieszkowska", 2 km w bok od trasy 14, natrafić można na jedyną w swoim rodzaju enklawę spokoju, a zarazem nowoczesności - Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Dobieszkowie. Tylko kilkanaście kilometrów od centrum aglomeracji łódzkiej dzieli osoby spragnione wypoczynku i obcowania z przyrodą, od tego otoczonego drzewami kompleksu hotelowego.

Kiedy na początku lat osiemdziesiątych Ochotnicze Hufce Pracy przejęły teren, na którym dzisiaj znajduje się Ośrodek, nikt nie przypuszczał, ze niedługo miejsce to dorówna standardem europejskim instytucjom pełniącym podobne funkcje. A funkcje te to przede wszystkim organizacja konferencji, narad i szkoleń oraz imprez rekreacyjnych itp. Pierwsze kursy i szkolenia rozpoczęły się już w 1986 roku.

Dzisiaj Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Dobieszkowie dysponuje 87 miejscami w apartamentach i pokojach 1-4 osobowych z łazienkami. Hotel przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. W części hotelowej znajduje się sauna i siłownia wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt sportowy. Zaś w stylowym dworku, w sympatycznej atmosferze można spróbować dań kuchni zarówno wykwintnej, jak i smacznej - domowej. Natomiast goście, którzy wolą nocny tryb życia mogą bawić się w "Klubie Piekiełko". Jego wystrój niewątpliwie do takiej zabawy zachęca.

Działalność Ośrodka to wspomniane już organizowanie konferencji, narad i szkoleń, ale przede wszystkim kursów zawodowych, których celem jest zdobycie zawodu lub nowych czy dodatkowych kwalifikacji. Służą temu cztery sale wykładowe wyposażone w sprzęt audiowizualny oraz dostęp do internetu. Każda z nich może pomieścić 30 osób. Ośrodek dysponuje ponadto salą konferencyjną na 180 osób, która wyposażona jest między innymi w ekran paraboliczny, panel LCD DV, wideo projektor oraz kabiny do tłumaczeń symultanicznych. Sala jest klimatyzowana.

Hotel Dobieszków © Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Ogicom